Minat në Vlorë, nga Lezha? Arrestohen dy vlonjatë, në kërkim një tjetër - Bota Sot
Minat në Vlorë, nga Lezha? Arrestohen dy vlonjatë, në kërkim një tjetër

Vlora

Minat në Vlorë, nga Lezha? Arrestohen dy vlonjatë, në kërkim një tjetër

Më: 2 prill 2019 Në ora: 09:36
Ilustrim

Tre mina të montuara me telekomandë, për t’u aktivizuar nga distanca, kanë çuar pas hekurave dy shtetas nga Vlora, ndërsa është shpallur në kërkim një i tretë, në një operacion të koduar “Rruga e gjatë” (në anglisht) të realizuar nga policia e Lezhës.

Dy vlonjatët e arrestuar janë 23-vjeçari A.L. dhe 21-vjeçari A.E., ndërsa në kërkim është shpallur një 27-vjeçar me precedentë të mëparshëm penalë, edhe ky banues në Vlorë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në çantat e tyre të shpinës janë gjetur 3 minat me telekomandë, por edhe një sasi lënde narkotike e dyshuar marijuanë, prej 2.3 kg.

Mbi ta rëndojnë veprat penale të “trafikimit të lëndëve plasëse” dhe “prodhimi e shitja e lëndëve narkotike”, procedura që do të ndiqen nga Prokuroria e Lezhës.

Qyteti i Vlorës është tronditur shpesh nga ngjarje të shënuara nga shpërthime eksplozivi me telekomandë, më e fundit mbrëmjen e së dielës, por fatmirësisht eksplozivi nuk shpërtheu pasi dyshohet të ketë rënë nga një automjet në lëvizje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...