Po rregullonin pompën e ujit në pus, babë e bir asfiksohen nga gazi në Vlorë

Vlora

Po rregullonin pompën e ujit në pus, babë e bir asfiksohen nga gazi në Vlorë

Më: 30 gusht 2020 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Babë e bir në Vlorë mbetën të asfiksuar këtë pasdite pasi ishin futur në pusin e ujit për të rregulluar pompën e ujit.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Roms.

55 vjeçari sëbashku me të birin 23 vjeçarin ishin në proces pune e sipër kur i ka zënë gazi brenda pusit.

Ata janë nxjerr nga familjarët dhe po transportohen  drejt spitalit rajonal të Vlorës.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se ndodhen jashtë rrezikur për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat