Prishtina kampione e ligës së parë - Bota Sot
Prishtina kampione e ligës së parë

Volejboll

Prishtina kampione e ligës së parë

Më: 7 prill 2019 Në ora: 14:56
Prishtina kampione e ligës së parë

Klubi i volejbollit Prishtina në konkurrencën e meshkujve, me ndeshjen kundër ekipit të Lubotenit Junior e ka përmbyllur sezonin 2018/2019, duke u shpallur Kampion i Ligës së Parë. Në fakt Prishtina e humbi ndeshjen e fundit, mirëpo pikët e fituara nga ndeshjet paraprake i mundësuan që të shpallet kampion. 
Kupën kapitenit të Prishtinës ia dorëzuan, Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së Valon Nikqi dhe Drejtori i Sportit në KK Prishtinë z. Fitim Rexha. Ndërsa edhe KV Prishtina ndau disa dhurata simbolike për Drejtorinë e Sportit dhe FVK-në.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...