Drita fiton në një atmosferë madhështore, kampion i ri i Kosovës 

Volejboll

Drita fiton në një atmosferë madhështore, kampion i ri i Kosovës 

Nga: K.G. Më: 9 maj 2024 Në ora: 21:39
Pamje nga ndeshja

Drita është kampion i ri i Kosovës në volejboll (femrat).

Vashat dëshmuan cilësi e me meritë ngadhënjyen me rezultat 3:0 ndaj Skenderajt.  

Drita e Gjilanit ka treguar forcën e saj në palestrën e sportit në Skenderaj, ku ishin të pranishëm rreth 1.500 shikues. 

Image

Drita

Vendaset u përpoqën maksimalisht por nuk e përsëritën lojën sikur në Gjilan.

Trajneri Lorik Ilazi i ka shmangur gabimet e ballafaqimit të kaluar përkatësisht finales së tretë të play-off-it dhe sonte në finalen e katërt administruan lojën, duke fituar në konak të Skenderajt dhe në seri të fitoreve të finaleve me 3:1.

Ilazi edhe një herë ka dëshmuar se është trajneri më i mirë në vendin tonë, duke e mbrojtur titullin e kampionit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat