Pejës po i troket titullit 

Volejboll

Pejës po i troket titullit 

Më: 2 maj 2024 Në ora: 23:18
Peja

Kampioni në fuqi i Kosovës në volejbollin e meshkujve, KV Peja, nuk ka lejuar befasi as në ndeshjen e dytë, kur u gostit në Lipjan nga Skënderbeu.

Verdhezinjtë fituan 3:1, në një ndeshje rivalizuese dhe me shumë dramë.

“Peja e fitoi periudhën e parë 25:23, por që ky avantazh u neutralizua në setin vijues, pasi Skënderbeu festoi me të njëjtat shifra.

Peja u rikthye, kur pati përqëndrim më të madh në momentet përcaktuese për fituesin, në setin e tretë, kur triumfoi 28:26.

Edhe seti i katërt u përshkrua nga dramë e madhe, me Pejën që në fund e siguroi fitoren 25:22.

Ndeshja e tretë e serisë së finaleve, mes Pejës e Skënderbeut, zhvillohet të hënën, në Pallatin e Sporteve “Karragaçi” në Pejë, nga ora 20:15”, - njofton FVK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat