Kosova në Kampionatin Ballkanik - Bota Sot
Kosova në Kampionatin Ballkanik

Volejboll

Kosova në Kampionatin Ballkanik

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:58
Kosova në Kampionatin Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës U17 po vazhdon përgatitjet intenzive për kampionatin ballkanik U17 që mbahet në BeH.

Nga data 9 gusht, kombëtarja ka filluar grumbullimin në Ferizaj, ku ka bërë përgatitje për të nxjerrë më të mirën e vajzave të ftuara në kombëtare.

"Udhëtimin për pajisje me viza boshnjake në Shkup, ekipi ynë e ka vazhduar pas 6 ore për të arritur në Manastir, ku ishte aranzhuar edhe miqësorja me Maqedoninë e Veriut.

Në kuadër të këtyre përgatitjeve, vajzat tona kanë zhvilluar edhe dy miqësore me Maqedoninë e Veriut, ku në ndeshjen e parë të zhvilluar të enjten më 15 gusht, humbën 3:0 (25:23; 25:23; 25:23), ndërsa takimi i dytë miqësor me të njëjtin kundërshtar u mbyll 2:2, pas një paraqitje krejt ndryshe të ekipit tonë.

Optimistë për paraqitjen e Kosovës është edhe selektori Edon Ibrahimi dhe dy trajnerët Blendi Haxhikadrija e Bardhyl Gashi.

Kosova U17 te vajzat më 19 gusht 2019 merr pjesë në Kampionatin Ballkanik që mbahet në Bosnjë", thuhet nga FVK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat