Godet Drita, Ilazi prezanton dy lojtare

Volejboll

Godet Drita, Ilazi prezanton dy lojtare

Nga: K. G. Më: 4 shtator 2019 Në ora: 11:34
Godet Drita, Ilazi prezanton dy lojtare

Kampionia e Kosovës, Drita nga Gjilani, ka përforcuar radhët me dy volejbolliste të talentuara, me ambicie si gjithmonë që të luftojnë për trofe dhe të jetë sa më e gatshme për garat evropiane përkatësisht për sfidën me greket AO Thiras Santorini, ndeshjet që zhvillohen me 3-5 dhjetor 2019 kurse ndeshje e kthimit me 17-19 dhjetor ne Greqi.

Image

“Kampioneve u bashkangjiten Lyra Pireva, si dhe rikthehet Zanfina Xhemajli.

Lyra Pireva, vajza 19 - vjeçare me prejardhje nga Gjilani e cila volejbollin e filloj në KV Prishtina f, i bashkangjitet kampioneve për sezonin 2019/2020 i cili fillon në tetor.

Lyra në zyret e KV Drita nënshkroj kontratën 1 (një) vjeçar me ekipin tonë.
I dëshirojmë suksese Lyrës dhe shpresojmë që së bashku të shkojmë drejt synimeve tona.

Gjithashtu në klub u rikthye edhe Zanfina Xhemajli e cila për një kohë ishte të KV Gryka nga Drenasi.

Suksese Zana”, thuhet nga KV Drita që ka trajner Lorik Ilazin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat