Kjo është e vërteta që Ganimete Gërbovci nuk u bë selektore e Kosovës! - Bota Sot
Kjo është e vërteta që Ganimete Gërbovci nuk u bë selektore e Kosovës!

Volejboll

Kjo është e vërteta që Ganimete Gërbovci nuk u bë selektore e Kosovës!

Nga: K. G. Më: 28 shkurt 2020 Në ora: 11:07
Kjo është e vërteta që Ganimete Gërbovci nuk u bë selektore!

Në vitin e kaluar, sidomos në pranverë flitej e përflitej se Ganimete Gërbovci, mund të emërohet selektore për kombëtaren e Kosovës  për grupmoshat e reja, por nuk ishte precizuar se për cilën kategori.   

Atëkohë, Ganja ka qenë trajnere e Prishtina F, ndërsa me kalimin e kohës gjërat ndryshuan!

Ganja nga trajnerja u bë kryetare e klubit të volejbollit Prishtina F pikërisht gjatë verës dhe kjo ishte pengesë. 

Një burim i saktë brenda Federatës së Volejbollit të Kosovës, kështu ka thënë: “E mendonim Ganën që të emëronin selektore të kategoritë e reja, por gjërat ndryshuan kur ajo u bë kryetare e klubit dhe kjo më nuk kishte kuptim, që kryetarja e një klubit të emërohet trajnere”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat