Indonezia shton përpjekjet për rikuperim pasi vullkani mbetën të vdekur 34 persona

Azia

Indonezia shton përpjekjet për rikuperim pasi vullkani mbetën të vdekur 34 persona

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 14:56
Vullkani në Indonezi

Një fatkeqësi natyrore ka ndodhur në Indonezi.

Atje ka shpëethyer një vullkan, shkruan France24.

Indonezia shton përpjekjet për rikuperim pasi vullkani vrau 34 persona.

Presidenti indonezian Joko Widodo premtoi të martën të forcojë përpjekjet e evakuimit dhe të riparojë shtëpitë e dëmtuara pasi vizitoi vendin e një shpërthimi vullkanik në Java që ka vrarë të paktën 34 njerëz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat