Më shumë se 20 persona u zhdukën në mbytjen e anijes pranë Hong Kongut

Azia

Më shumë se 20 persona u zhdukën në mbytjen e anijes pranë Hong Kongut

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 13:22
Mbytja e anijes

Më shumë se 20 anëtarë të ekuipazhit të një anijeje inxhinierike me gjithsej 30 persona janë zhdukur pas mbytjes së anijes në ujërat e Hong Kongut gjatë stuhisë tropikale Chaba, thanë autoritetet.

Disa nga anëtarët e ekuipazhit janë larguar nga anija, e cila u nda në gjysmë, por kushtet e rënda atmosferike po pengojnë përpjekjet e shpëtimit.

Tre anëtarë të ekuipazhit u shpëtuan.

Kurse operacionet e kërkim-shpëtimit për të tjerët vazhdojnë rreth 300 kilometra në jugperëndim të Hong Kongut, njoftoi shërbimi i aviacionit të qytetit, raporton Reuters.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat