‘Idiotë’, motra e presidentit të Koresë së Veriut, fyen liderët e Koresë së Jugut për sanksione të mundshme

Azia

‘Idiotë’, motra e presidentit të Koresë së Veriut, fyen liderët e Koresë së Jugut për sanksione të mundshme

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 21:01
Motra e presidentit të Koresë së Veriut

 “Jo më shumë se një qen i egër që gërryen një kockë të dhënë nga SHBA”, e quajti presidentin e Koresë së Jugut dhe qeverinë e tij, Kim Yo Jong, motra e liderit të Koresë së Veriut.

Kim Jong Un, ka sulmuar qeverinë e Koresë së Jugut, disa ditë pasi ajo tha se po shqyrtonte sanksione të reja lidhur me testet e fundit të raketave.

Ajo e cilësoi presidentin dhe administratën si idiotë që vazhdojnë të krijojnë situatë të rrezikshme, dy ditë pasi ministria e jashtme e Seulit tha se po shqyrtonte masa shtesë kundër Phenianit.

by Taboola

Sponsored Links

You May Like

Incredible: seniors are snapping up this new toothbrush, here's the reason!Well-Being-Review.com

Si rrezik përfshihet edhe lëshimi e një rakete ndërkontinentale në fillim të këtij muaji, e cila mund të kishte kishte goditur të gjithë territorin e SHBA.

Seuli po shqyrton gjithashtu marrjen e masave kundër sulmeve të supozuara kibernetike nga Koreja e Veriut , që besohet të jetë një burim i ri i rëndësishëm financimi për programin e saj të armëve, nëse shteti bën një provokim.

Ajo vazhdoi të nxirrte një paralajmërim për “të pafytyrët dhe budallenjtë”, duke thënë: “Sanksionet dhe presioni i dëshpëruar i SHBA-së dhe i shtangëve të saj të Koresë së Jugut kundër Koresë së Veriut do t’i shtojë benzinë ​​armiqësisë dhe zemërimit të kësaj të fundit dhe do të shërbejnë si lak për ata.”

Ajo e ka cilësuar veten si personi i dytë më i fuqishëm i Veriut pas vëllait të saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat