Protestat në Iran, mbi 300 qytetarë kanë humbur jetën gjatë përplasjeve në vend

Azia

Protestat në Iran, mbi 300 qytetarë kanë humbur jetën gjatë përplasjeve në vend

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 11:48
Foto nga vendi i ngjarjes

Më shumë se 300 qytetarë kanë humbur jetën që nga fillimi i protestave në vend.

Trazirat dhe protestat kulmuan pas vdekjes se vajzës së re kurde në paraburgim.

E reja u arrestua për shkelje të kodit të rreptë të veshjes së grave.

Ndërsa tensionet në Iran po vazhdojnë ende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat