Bie borë në shkretëtirë

Azia

Bie borë në shkretëtirë

Më: 25 janar 2023 Në ora: 10:04
Algjeri

Ka rënë borë në zonat shkretëtirë në jugperëndim të Algjerisë. Pas dy muajsh të thatë në rajonin e Basharit, një valë e ftohtë solli borën e parë në 11 vitet e fundit, shkruan Algerie360.

 

Për shkak të borës janë mbyllur edhe disa rrugë lokale.

Në Algjeri, anomalitë klimatike janë bërë më të shpeshta në dekadën e fundit. Në qytetin Ain Séfra, ra borë në vitet 1979, 2016, 2017, 2018, 2021 dhe 2022.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat