Alarm për cunami? Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet, ja sa ishte magnituda

Azia

Alarm për cunami? Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet, ja sa ishte magnituda

Më: 24 maj 2023 Në ora: 23:52
Foto ilustrim

Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme ishujt Moluças në Indonezinë lindore. Fatmirësisht pavarësisht forcës së madhe goditëse, nuk pati cunami.

Forca e tërmetit ishte me magnitudë 6.1.

Tërmeti ndodhi në orën 22:49 (me orën lokale, ora 19:49 me orën shqiptare), epiqendra ndodhej larg brigjeve dhe kishte një thellësi fokale prej 221 kilometrash.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat