Ngrihet tym mbi Gaza

Azia

Ngrihet tym mbi Gaza

Nga: A.SH Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 09:36
Foto nga vendi i ngjarjes

Tymi është ngritur mbi Gaza në mes të konfliktit të vazhdueshëm midis Izraelit dhe Hamasit, pëcjell Bota sot.

Luftimet e furishme kanë vazhduar në veri dhe dhjetëra mijëra banorë besohet të mbeten në zonë gjashtë javë pasi trupat dhe tanket hynë brenda.

Një javë më parë, Izraeli zgjeroi sulmin e tij tokësor në Gazën qendrore dhe jugore, ku shumica e popullsisë së territorit prej 2.3 milionë palestinezësh janë të mbushur me njerëz, shumë prej tyre janë të shkëputur nga furnizimet humanitare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat