Ushtria izraelite hynë në spitalin Nasser në Gaza, dyshohet se aty mbahen pengjet

Azia

Ushtria izraelite hynë në spitalin Nasser në Gaza, dyshohet se aty mbahen pengjet

Më: 15 shkurt 2024 Në ora: 11:33
Foto ilustrim

Ushtria izraelite thotë se forcat e saj speciale janë brenda spitalit të rrethuar, Nasser të Gazës në Khan Younis.

Ai thotë se ata po kryejnë “një operacion të saktë dhe të kufizuar” në spital, ku thuhet se luftëtarët e Hamasit janë fshehur. Ai gjithashtu thotë se trupat e pengjeve izraelitë mund të jenë atje, raporton BBC.

Ai vjen një ditë pasi Forcat e Mbrojtjes së Izraelit urdhëruan mijëra njerëz të zhvendosur të largoheshin nga vendi.

Spitali është më i madhi në jug të Rripit të Gazës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat