Raportohet për dy të vrarë nga një sulm raketor izraelit në Damask

Azia

Raportohet për dy të vrarë nga një sulm raketor izraelit në Damask

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 10:52
Damask

Televizioni shtetëror i Sirisë thotë se një sulm izraelit që goditi një zonë të banuar në kryeqytetin e vendit, Damask, ka vrarë dy persona.

AP raporton se goditja dëmtoi katin e katërt të një ndërtese dhjetëkatëshe, thyen xhamat e dritareve në ndërtesat aty pranë dhe gjithashtu dëmtoi dhjetëra makina të parkuara në zonë.

Një autobus bosh i parkuar për shkollën private aty pranë Al-Bawader u dëmtua dhe njerëzit u panë duke nxituar drejt shkollës për të marrë fëmijët e tyre.

Nuk ka pasur asnjë koment nga ushtria izraelite, e cila rrallë pranon se ka sulmuar objektiva brenda Sirisë, shkruan The Guardian.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat