I gjithë trafiku ajror mbi Teheran është pezulluar për stërvitje ushtarake

Azia

I gjithë trafiku ajror mbi Teheran është pezulluar për stërvitje ushtarake

Më: 11 prill 2024 Në ora: 00:22
Foto ilustrim

Trafiku ajror mbi kryeqytetin iranian u pezullua nga mesnata për “stërvitje ushtarake”, tha ministri i Mbrojtjes i vendit për mediat lokale.

Ai vjen pas sugjerimeve të Bloomberg dhe mediave të tjera se aksioni ushtarak iranian kundër Izraelit pritet “menjëherë”.

Teherani ka kërcënuar se do të hakmerret për një sulm që dyshon se Izraeli qëndron pas – në një kompleks në Siri javën e kaluar – që vrau zyrtarë të lartë ushtarakë iranianë.

Linja ajrore gjermane “Lufthansa” tha sonte se kishte pezulluar fluturimet drejt dhe nga Teherani nga 6 prilli ndoshta deri më 11 prill, “për shkak të situatës aktuale në Lindjen e Mesme”, shkruan Reuters.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat