​Mbrojtja ajrore e SHBA-së kap disa dronë iranianë që synojnë Izraelin

Azia

​Mbrojtja ajrore e SHBA-së kap disa dronë iranianë që synojnë Izraelin

Më: 14 prill 2024 Në ora: 00:38
Foto ilustrim

Sistemet e mbrojtjes ajrore amerikane në Lindjen e Mesme kanë kapur disa dronë iranianë, sipas dy zyrtarëve amerikanë.

Burimet nuk specifikuan se si SHBA i përgjuan dronët dhe ku. 

Tensionet po vazhdojnë ende.

Këtë sulm e kanë dënuar ndërkombëtarët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat