Asnjë përditësim për presidentin iranian pas rrëzimit të helikopterit, thotë zëdhënësi i qeverisë

Azia

Asnjë përditësim për presidentin iranian pas rrëzimit të helikopterit, thotë zëdhënësi i qeverisë

Nga: M.H. Më: 19 maj 2024 Në ora: 19:24
Foto nga vendi i ngjarjes

Sipas zëdhënësit të qeverisë iraniane Ali Bahadori Jahromi, ekipet e shpëtimit nuk kanë arritur në vendin e rrëzimit të një helikopteri që mbante presidentin iranian Ebrahim Raisi dhe ministrin e Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian dhe nuk kanë asnjë informacion mbi statusin e tyre.

Në një prononcim për X, Jahromi tha se ekipet e shpëtimit "po përjetojnë kushte të vështira dhe të ndërlikuara" dhe pranoi se është "e drejta e njerëzve dhe mediave që të jenë të vetëdijshëm për lajmet më të fundit në lidhje me aksidentin me helikopterin e presidentit, shkruan CNN, përcjell “Bota sot”.

Por sipas koordinatave për vendin e aksidentit dhe kushtet e motit, nuk ka asnjë lajm të ri deri më tani”.

Priten detaje tjera të japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat