Houthit thonë se sulmuan tri anije në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq

Azia

Houthit thonë se sulmuan tri anije në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq

Më: 27 maj 2024 Në ora: 19:49
Foto ilustrim

Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq.

Ata thanë se kishin shënjestruar dy destrojerët amerikanë në Detin e Kuq.

Grupi Houthi deklaron se po kryejnë sulme në solidaritet me Gazën, shkruan Skynews.

Kujtojmë, se sulmet në Gaza nuk po ndalen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat