UNRWA: Tonelatat e mbeturinave paraqesin rreziqe katastrofike në Gaza

Azia

UNRWA: Tonelatat e mbeturinave paraqesin rreziqe katastrofike në Gaza

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 14:19
Gaza

Agjencia e ndihmave e Kombeve të Bashkuara për refugjatët palestinezë (UNRWA), ka thënë se më shumë se 330 mijë ton mbeturina janë grumbulluar në ose afër zonave të populluara në të gjithë Gazën që nga e diela.

Sipas kësaj agjencie, këto mbeturina paraqesin rreziqe katastrofike mjedisore dhe shëndetësore”, shkruan CNN.

“Fëmijët gërmojnë çdo ditë nëpër mbeturina”, ka thënë UNRWA, duke përsëritur edhe njëherë thirrjen e saj për armëpushim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat