Izraeli ka vrarë 193 punonjës të UNRWA në luftën në Gaza

Azia

Izraeli ka vrarë 193 punonjës të UNRWA në luftën në Gaza

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 11:32
Foto ilustrim

UNRWA deklaroi se Izraeli ka vrarë 193 punonjës të agjencisë në luftën në Gaza.

Sipas agjencisë, numri i të vdekurve është më i larti ndonjëherë për stafin e OKB-së.

“Pavarësisht kësaj, kolegët tanë vazhdojnë të punojnë për të mbështetur familjet dhe për të ofruar ndihmë në mes të krizës së tmerrshme humanitare”, thotë agjencia e OKB-së.

Përveç vrasjes së stafit të UNRWA-s, sulmet izraelite ndaj objekteve të drejtuara nga UNRWA në Gaza kanë vrarë të paktën 497 persona të zhvendosur brenda tyre që strehoheshin në to, sipas përditësimit të situatës së fundit të agjencisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat