Në rajonin e Moskës rrëzohet një aeroplan, dy të vdekur

Bota

Në rajonin e Moskës rrëzohet një aeroplan, dy të vdekur

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 16:31
Në rajonin e Moskës rrëzohet një aeroplan

Një aeroplan i vogël është rrëzuar në rajonin e Moskës, duke vrarë dy persona, tha një zëdhënës i ministrisë ruse të emergjencave të dielën për TASS.

“Në fshatin Vatulino në rajonin e Moskës në orën 15:02 me orën e Moskës u raportua një aksident. Një avion Aeroprakt A-22 u rrëzua në territorin e aeroklubit Aeroklassika”, ka thënë zëdhënësi.

Ai ka shtuar se rrëzimi u pasua me zjarr në një zonë prej 5 metra katrorë.

“Në bord ishin dy persona”, tha zëdhënësi, duke shtuar se nuk kishte asnjë të lënduar në strukturat tokësore. 

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat