Biden dhe Erdogan diskutojnë për pushtimin rus të Ukrainës, detaje nga telefonata një orëshe

Bota

Biden dhe Erdogan diskutojnë për pushtimin rus të Ukrainës, detaje nga telefonata një orëshe

Më: 10 mars 2022 Në ora: 20:06
Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan diskutuan për “shqetësimin e tyre të përbashkët”, pushtimin rus të Ukrainës.

Përmes një njoftimi për shtyp, Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se të dy presidentët përmes një telefonatë që kanë pasur, ripohuan mbështetjen e tyre për Ukrainën.

Biden vlerësoi përpjekjet e Turqisë për të mbështetur një zgjidhje diplomatike të konfliktit, tha Shtëpia e Bardhë në një deklaratë.

Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, tha se telefonata zgjati rreth një orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat