Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në qytete anembanë Ukrainës

Bota

Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në qytete anembanë Ukrainës

Nga: A.SH Më: 4 maj 2022 Në ora: 20:51
Ukrainë

Sirenat janë përcjellë nga zjarri i raketave në Cherkasy, Dnipro dhe Zaporizhzhia, raporton Sky News, pëcjell Bota sot.

Mes qyteteve u godit qendra e Dnipro, tha kryetari i qytetit, si dhe një objekt hekurudhor.

Hekurudhat e Ukrainës thanë se asnjë nga stafi i saj nuk u plagos në sulm.

Qyteti i Zaporizhzhia, i cili gjithashtu iu nënshtrua zjarrit me raketa, është vendi ku janë strehuar të evakuuarit nga Mariupol dhe zona të tjera përreth.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat