​Poroshenko: Putin është çmendur, ai jeton në një botë tjetër

Bota

​Poroshenko: Putin është çmendur, ai jeton në një botë tjetër

Më: 9 maj 2022 Në ora: 19:18
Petro Poroshenko

Ish-presidenti i Ukrainës përshkroi festimet e sotme ruse si një "marsh të humbjes" dhe një tjetër provë se presidenti Vladimir Putin është krejtësisht i çmendur.

Petro Poroshenko tha për Sky News se Putin jeton në një botë “absolutisht paralele, një univers tjetër”.

“Kjo është tokë ukrainase. Kjo nuk ka të bëjë me ju dhe ne ju urrejmë. Ai tha se në realitet ai është kundër NATO-s. Zoti Putin, NATO është për sigurinë e vendeve anëtare dhe ata nuk ju kundërshtojnë.

Jeni ju që po përpiqeni të sulmoni të gjithë duke përfshirë edhe shtetet e NATO-s," tha Poroshenko duke komentuar paradën e Ditës së Fitores në Moskë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat