Fishekzjarret shënojnë përfundimi e “Ditës së Fitores” në Moskë

Bota

Fishekzjarret shënojnë përfundimi e “Ditës së Fitores” në Moskë

Nga: A.SH Më: 9 maj 2022 Në ora: 22:45
Foto ilustrim

Fishekzjarre u lëshuan mbi Sheshin e Kuq në Moskë këtë mbrëmje, duke paralajmëruar fundin e festimeve së Ditës së Fitores në Rusi.

Sot u shënua 77 vjetori i fitores së Rusisë ndaj Gjermanisë në Luftën e Dytë Botërore, shkruan Sky News, përcjell Bota sot.

Vladimir Putin përfitoi nga fjalimi i tij në marshimin vjetor për të justifikuar pushtimin e tij në Ukrainë, i cili filloi që nga fundi i shkurtit.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat