Shitet me shifër marramendëse topi i bejsbollit, i nënshkruar nga Zelensky

Bota

Shitet me shifër marramendëse topi i bejsbollit, i nënshkruar nga Zelensky

Më: 12 maj 2022 Në ora: 22:23
Volodymyr Zelensky

Një top bejsbolli i nënshkruar nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy është shitur në aksion për 50,000 dollarë. Një pjesë e të ardhurave do të dhurohen për ukrainasit e zhvendosur nga lufta.

Ankandi RR Auction i Bostonit tha se oferta fituese për bejsbollin e Rawlings Major League ishte tre herë më e lartë se sa ishte parashikuar.

Shitësi Randy Kaplan do të dhurojë një pjesë të fitimeve të tij, megjithëse shuma e saktë nuk është bërë e ditur.

Sipas Sky News këto para do të ndihmojnë në ofrimin e ndihmës humanitare përmes organizatës jofitimprurëse Americares.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat