Publikohen fotografitë që tmerrojnë Rusinë/ Ukrainës i mbërrijnë topat amerikanë M777 – “Zjarr”

Bota

Publikohen fotografitë që tmerrojnë Rusinë/ Ukrainës i mbërrijnë topat amerikanë M777 – “Zjarr”

Më: 13 maj 2022 Në ora: 21:45
Topat amerikanë M777

“Topat amerikanë M777 janë gati ta pastrojnë tokën ukrainase nga racistët”, tha komandanti i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny, i cili falënderoi ShBA-në për artilerinë luftarake dhuruar ushtarëve ukrainas.

“Kjo është një armë shumë e saktë dhe shumë efektive.

Së bashku drejt fitores.

Një ‘përshëndetje’ të tillë ua bëmë pushtuesve rusë dhe ua kujtojmë se ne jemi në tokën tonë dhe kemi mbështetjen e madhe të gjithë botës së qytetëruar”, ka shkruar Zaluzhny

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat