Sulmet ruse në rajonin e Sumy lanë të paktën pesë të plagosur

Bota

Sulmet ruse në rajonin e Sumy lanë të paktën pesë të plagosur

Nga: A.SH Më: 17 maj 2022 Në ora: 16:26
Ukrainë

Guvernatori rajonal Dmytro Zhyvytsky tha se nga sulmet në Sumy ndërtesat, një kopsht fëmijësh dhe një kishë u dëmtuan.

Granatimet e rajonit nga territori rus kanë vazhduar që sot në mëngjes, tha ai në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Të paktën pesë persona u plagosën, thonë autoritetet, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Ministria ruse e mbrojtjes tha se raketat e saj kishin "shkatërruar rezervat e armikut" që po përfundonin stërvitjet luftarake në qendrat e trajnimit në zonën e Okhtyrka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat