Emiratet e Bashkuara Arabe raportojnë rastin e parë të lisë së majmunëve

Bota

Emiratet e Bashkuara Arabe raportojnë rastin e parë të lisë së majmunëve

Më: 24 maj 2022 Në ora: 20:07
Foto ilustrim

Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan se kanë regjistruar rastin e parë të lisë së majmunëve, njoftoi agjencia shtetërore WAM, duke cituar Ministrinë e Shëndetësisë.

Ai tha se virusi u zbulua te një grua 29-vjeçare e ardhur nga Afrika Perëndimore, duke shtuar se pacienti po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor.

“Autoritetet shëndetësore të Emirateve të Bashkuara Arabe po marrin të gjitha masat e nevojshme, duke përfshirë hetimin, ekzaminimin e kontakteve dhe monitorimin e shëndetit të tyre”, tha ministria. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat