Rrëzohet avioni në Rusi, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

Bota

Rrëzohet avioni në Rusi, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 08:00
Foto ilustrim

Një aeroplan mallrash Ilyushin Il-76 u rrëzua gjatë uljes pranë qytetit rus të Rizanit .

TASS, duke cituar një burim të paidentifikuar, raportoi se 4 persona kanë vdekur.

Sipas të njëjtit burim, pesë anëtarë të ekuipazhit u dërguan në spital.

Ministria ruse e Mbrojtjes tha se avioni është dëmtuar në një motor, i cili ka marrë flakë gjatë fluturimit.

Sipas një burimi të cituar nga TASS nga shërbimet e urgjencës, avioni po fluturonte përgjatë linjës Belgorod-Orenburg, duke ndaluar në Diaghilevo për furnizim me karburant.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat