Zelenskyy: Ukraina do t’i rifitojë qytetet e saj

Bota

Zelenskyy: Ukraina do t’i rifitojë qytetet e saj

Nga: M.H. Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:54
Volodymyr Zelenskyy

Ukraina “do t'i rifitojë” qytetet që ka humbur ndaj Rusisë, përfshirë Severodonestkun, tha Volodymyr Zelenskyy.

Në një fjalim video të natës vonë, presidenti ukrainas tha gjithashtu se vendi ishte goditur nga 45 raketa dhe raketa ruse në 24 orët e fundit, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Ai i përshkroi sulmet si një përpjekje cinike për të thyer shpirtin e popullit të tij.

Severodonetsk, në lindje të vendit, ra në duart e forcave ruse më herët sot pas disa javësh luftime të ashpra.

Ajo shënoi një fitore kyçe për Rusinë, e cila synon të marrë të gjithë rajonin lindor të Donbasit të Ukrainës (i përbërë nga Luhansk dhe Donetsk fqinj).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat