“Ukraina nuk ka fare histori pa Rusinë”

Bota

“Ukraina nuk ka fare histori pa Rusinë”

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:12
Sergei Lavrov

Ministria ruse e mbrojtjes tha të dielën se kishte përdorur armë me precizion të lartë për të goditur qendrat e trajnimit të ushtrisë ukrainase në rajonet Chernihiv, Zhytomyr dhe Lviv të Ukrainës, njoftuan agjencitë ruse të lajmeve, raporton Reuters.

Më herët të dielën Ukraina kishte thënë se raketat ruse goditën kryeqytetin ukrainas Kiev, përcjell Bota sot.

Ndërkohë, ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov ka akuzuar Ukrainën se po përpiqet të anulojë historinë e saj ruse.

Ambasada ruse në Londër shkroi në Twitter Lavrov duke thënë se Ukraina nuk ka fare histori pa Rusinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat