Zelenskyy: Ishulli i gjarpërinjve është “përsëri i lire”

Bota

Zelenskyy: Ishulli i gjarpërinjve është “përsëri i lire”

Nga: M.H. Më: 1 korrik 2022 Në ora: 06:18
Volodymyr Zelenskyy

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mbajtur fjalimin e tij të natës, duke u fokusuar në lajmet nga ishulli i gjarpërinjve.

Më herët të enjten, u njoftua se trupat ruse ishin tërhequr nga ishulli me rëndësi strategjike, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Vonë të enjten, Zelenskyy tha: "Pa dyshim, fjala kryesore sot është "Zmiyinyy" (në gjuhën ukrainase "gjarpër").

"Ndoshta, po aq shumë u fol për Zmiyinyy vetëm ditën kur anija ruse mbërriti atje. Pastaj anija u largua - përgjithmonë - dhe tani ishulli është përsëri i lire”.

Nuk garanton siguri, nuk garanton se armiku nuk do të kthehet”.

Ai gjithashtu dha një përditësim mbi situatën në rajonin e Donbasit, ku Rusia ka përqendruar sulmet e saj në javët e fundit.

Situata në Donbas mbetet më e vështira dhe jashtëzakonisht e vështirë”.

Epërsia e zjarrit e pushtuesve ndihet ende shumë

"Ata kanë marrë tashmë gjithçka nga rezervat e tyre për të na goditur në rajonet e Luhansk dhe Donetsk."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat