Trupat ukrainase gjejnë hard diskun rus të 'klasifikuar' plot me të dhëna ushtarake

Bota

Trupat ukrainase gjejnë hard diskun rus të 'klasifikuar' plot me të dhëna ushtarake

Nga: A.SH Më: 2 korrik 2022 Në ora: 13:53
Foto ilustrim

Ukraina ka gjetur një hard disk që përmban rreth 100 GB të dhëna ushtarake ruse, sipas Shërbimit Shtetëror Kufitar.

Kjo u zbulua në rajonin Chernihiv të Ukrainës veriore, raporton Kyiv Independent.

Hard disku përmban një listë stafi dhe të dhëna biografike të ushtrisë ruse nga një njësi e veçantë e artilerisë së mbrojtjes ajrore.

Ai përmban gjithashtu detaje të armëve ruse, si dhe të dhëna për stërvitjet ushtarake.

Një numër i dokumenteve thuhet se u etiketuan "të klasifikuara".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat