Zelensky: Bëni gjithçka që është e mundur për të përhapur të vërtetën për luftën

Bota

Zelensky: Bëni gjithçka që është e mundur për të përhapur të vërtetën për luftën

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 06:07
Presidenti Volodymyr Zelensky

Në fjalimin e tij të natës në Telegram, Presidenti Volodymyr Zelenskyy lavdëroi ata që mbrojnë Ukrainën dhe bëri thirrje që të përhapet e vërteta rreth luftës, raporton Sky news, përcjell "Bota sot".

Ai postoi: “Në shumë qytete në pjesën e pasme tani ka një ndjenjë relaksi, por lufta nuk ka mbaruar, mizoria e saj po rritet në disa vende dhe nuk mund të harrohet.

“Prandaj, ndihmoni ushtrinë, ndihmoni vullnetarët, ndihmoni të gjithë ata që kanë mbetur vetëm në këtë kohë. Përhapni të vërtetën për luftën dhe për krimet e okupatorëve. Pavarësisht se sa e vështirë është për ne sot, duhet të kujtojmë se do të ketë nesër".

"Dhe e nesërmja duhet të sjellë përfitim maksimal për Ukrainën - të gjithë duhet të bëjnë absolutisht gjithçka që është e mundur për këtë."


Ai e mbylli fjalimin me grushtin e tij të zakonshëm të shtrënguar, ndërsa deklaroi: "Slava Ukraini (Lavdi Ukrainës)".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat