Të paktën tre të vdekur pas shpërthimeve në qytetin rus

Bota

Të paktën tre të vdekur pas shpërthimeve në qytetin rus

Nga: A.M Më: 3 korrik 2022 Në ora: 06:22
Foto ilustrim

Shpërthimet në qytetin rus të Belgorod, pranë kufirit me Ukrainën, kanë rezultuar në një zjarr në një ndërtesë banimi, tha guvernatori i qytetit në Telegram, përcjell "Bota sot".

Vyacheslav Gladkov tha se të paktën tre persona u vranë.

“Arsyet e ngjarjes janë duke u hetuar”, tha ai.

"Me sa duket, sistemi i mbrojtjes ajrore ka funksionuar."

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat