Rusia akuzohet për “bastisje biznesi” dhe “vjedhje drithi” në rajonin e pushtuar

Bota

Rusia akuzohet për “bastisje biznesi” dhe “vjedhje drithi” në rajonin e pushtuar

Nga: M.H. Më: 6 korrik 2022 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Këshilltari presidencial i Ukrainës Mykhailo Podolyak ka dhënë një përditësim për rajonin Kherson, i cili është nën kontrollin rus.

Ai tha se rajoni po qeveriset nga shtetas rusë dhe punonjës të FSB-së, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Duke i akuzuar pushtuesit për "bastisje biznesi" dhe "vjedhje të grurit".

Një listë në rritje e provave sugjeron se Rusia po merr ilegalisht burimet e Ukrainës - dhe ju mund të lexoni hetimin tonë për këtë këtu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat