Rusia gëzohet për rënien e Boris Johnson

Bota

Rusia gëzohet për rënien e Boris Johnson

Nga: A.SH Më: 7 korrik 2022 Në ora: 15:07
Dimitry Peskov

Politikanët rusë po festojnë rënien e Boris Johnson, duke e cilësuar liderin britanik si një "kloun budalla" i cili më në fund kishte marrë shpërblimin e tij të drejtë për armatosjen e Ukrainës kundër Rusisë, përcjell Bota sot.

“Ai nuk na pëlqen ne, as ne nuk e duam atë”, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov pak para se Johnson të qëndronte në Downing Street për të njoftuar dorëheqjen e tij.

Manjati rus Oleg Deripaska tha në Telegram se ishte një "fund i palavdishëm" për një "klloun budalla" ndërgjegjja e të cilit do të shkatërrohej nga "dhjetëra mijëra jetë në këtë konflikt të pakuptimtë në Ukrainë".

"Kllouni po shkon," tha Vyacheslav Volodin, kryetari i dhomës së ulët të parlamentit të Rusisë. “Ai është një nga ideologët kryesorë të luftës kundër Rusisë deri në ukrainasin e fundit. Liderët evropianë duhet të mendojnë se ku të çon një politikë e tillë.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat