Kombet e Bashkuara reagojnë për arrestimet në Rusi

Bota

Kombet e Bashkuara reagojnë për arrestimet në Rusi

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Kombet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim për raportet nga Rusia se afër 2,400 protestues janë arrestuar deri sot.

Këto arrjetim janë bërë që kur Putin paralajmëroi moblizimin ushtarak për luftën në Ukrainë.

“Jemi tepër të shqetësuar nga numri i madh i të arrestuarve”, flet para gazetarëve në Gjenevë zëdhënësja e zyrës për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, Ravina Shamdasani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat