Ministria publikon limitin e çmimit të naftës dhe benzinës për 24 orët e ardhshme

Ekonomi

Ministria publikon limitin e çmimit të naftës dhe benzinës për 24 orët e ardhshme

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 07:18
Ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Siç njofton ministria, transmeton Express, çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës është si në vijim.

Çmimi për dizel është 1.60, benzina 1.34 dhe gasi 0.75.

Njoftimi i plotë:  

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat