Dollari amerikan në rënie, zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e tjera të huaja sot

Ekonomi

Dollari amerikan në rënie, zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e tjera të huaja sot

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 11:04
Foto ilustrim

Dollari amerikan ka rënë pikiatë në tregun valutor. Ai këmbehet disa herë më ulët se monedha e eurozonës, e cila vijon të ruajë kuotat e 116 lekëve.

Sot, me 18 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.5 lekë dhe shitet me 113.4 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 134.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.6 lekë, ndërsa në shitje me 118.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84 lekë dhe në shitje me 85.7 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat