Kroati 71-vjeçar sulmon me bombë punëtorët që kishin ardhur me ia ndërprerë energjinë elektrike

Evropë

Kroati 71-vjeçar sulmon me bombë punëtorët që kishin ardhur me ia ndërprerë energjinë elektrike

Më: 27 janar 2021 Në ora: 14:35
Foto

Punëtorët e HEP erdhën për t’i ndalur energjinë elektrike, ai hodhi një bombë mbi ta. Një punëtor po lufton për jetën e tij.

Siç ka mësuar index.hr, punonjësit e HEP, një 52 vjeçar dhe një 55 vjeçar, u plagosën. Ata erdhën te 71-vjeçari nga Pakrac për t’ia ndalur energjinë elektrike, por ai u hodhi një bombë atyre.

I moshuari 71-vjeçar më pas u mbyll në shtëpi. Policia arriti ta arrestojë atë pas një kohe. Portali lokal mojportal.hr raporton se një punonjës i HEP-it në sulmin e kryer nga M.A. është në gjendje kritike dhe mjekët po luftojnë për jetën e tij.

Nga spitali pohojnë se të plagosurit kishin lëndime të shumta dhe se ata do të jepnin më shumë informacion së shpejti.

Ndryshe, policia kroate ka bërë të ditur se është ende në vendin e sulmit dhe se ka filluar hetimet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat