Kryeministri malazez ndihet i mashtruar nga opozita: Nuk lejoj trillime e të pavërteta

Evropë

Kryeministri malazez ndihet i mashtruar nga opozita: Nuk lejoj trillime e të pavërteta

Më: 12 prill 2021 Në ora: 22:26
Milo Gjukanoviq

U largova nga takimi me drejtuesit e shumicës parlamentare sepse nuk lejoj trillime dhe të pavërteta. Ishte e mjaftueshme për të përhapur gënjeshtra në mënyrë që të fitojmë pikë të lira politike, këto ishin fjalët e kryeministri të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, i cili ndihet i mashtruar.

“Unë kurrë nuk jam takuar fshehurazi me presidentin, Milo Gjukanoviq. Unë nuk po takohem me të sepse e dua, por sepse është detyrimi im ligjor si kryeministër”, tha Krivokapiq në përgjigje, siç thotë ai, për përhapjen e informacionit të rremë, raporton rtcg.

Krivokapiq deklaron se një takim përgatitor për seancën e ardhshme të Këshillit të Mbrojtjes dhe Sigurisë u mbajt sot në Villa Gorica – planifikuar për të premten.

“Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, Presidenti i Parlamentit të Malit të Zi, Aleksa Beçiq, Ministrja e Mbrojtjes, Olivera Injac dhe unë ishim të pranishëm, me rastin e zgjidhjes së çështjeve aktuale në lidhje me Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrinë e Malit të Zi”, pohoi kryeministri.

Duhet të kujtojmë se udhëheqësit e Frontit Demokratik (DF), Andrija Mandiq, Milan Knezeviq dhe Nebojsa Madojeviq, njoftuan se takimi me kryeministrin nuk pati një fund të suksesshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat