Detaje të reja nga vrasja e shtetasit amerikan në Beograd: Pesë veta e goditën me sëpatë derisa ia shtypën kokën

Evropë

Detaje të reja nga vrasja e shtetasit amerikan në Beograd: Pesë veta e goditën me sëpatë derisa ia shtypën kokën

Më: 7 maj 2021 Në ora: 10:54
Gavin Glim

Pesë persona janë të dyshuar për vrasjen e amerikanit në Beograd, Gavin Glim. Trupi i tij, sipas prokurorisë së Lartë thuhet se u duk sikur të kishte ndodhur ndonjë masakër.

Para se të ndodhte krimi, amerikani ishte në një shtëpi me disa persona dhe organizuan ndenjë. Mirëpo, shtetasi amerikan, nga të ftuarit, u vra nga goditjet më sëpatë dheu godit me sende të tjera metalike, derisa iu shtyp koka.

Gjykata e lartë në Beograd po mbanë në paraburgim pesë persona të dyshuar për këtë vrasje, e cila dyshohet se ndodhi nga lakmia.

Shtetasit amerikan, dyshohet se personat që e vranë ia morën 2 mijë e 500 dollarë nga xhepi, andaj kj vrasje po cilësohet si krim i lakmisë, shkruan Kurir.

Sidoqoftë, fqinjët nga oborri ku ndodhi krimi mizor thonë natën kur ndodhi krimi personat ishin të zhurmshëm, bërtisnin, këndonin, qeshnin, bënin zhurmë të madhe.

“Ne kemi dëgjuar zhurmë gjatë natës, muzikë, bërtitje, grindje, por kjo nuk ishte hera e parë. Edhe më parë nga ajo shtëpi dëgjoheshin zhurma. Në mëngjes, erdhi policia, ata thanë se një vajzë me emrin Marina thirri policinë dhe ata po e kërkonin atë. Thashë emrat e neve që jetojmë këtu dhe them se asnjë Marina nuk jeton në këtë numër. Ajo pastaj doli nga shtëpia e tij dhe filloi të flasë. Ajo tha se atje ishte një burrë i vdekur”, tha një fqinj i Vladimir Gjordjeviç, në shtëpinë e të cilit ndodhi krimi.

Gjykata Supreme në Beograd urdhëroi sot kujdestarinë e pesë të dyshuarve për vrasjen e shtetasit amerikan Gavin Glim në Zvezdara midis 3 dhe 4 maj.

Ata më parë u morën në pyetje në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd për shkak të veprës kriminale të vrasjes së rëndë për shkak të egoizmit, i tha Tanjug zëdhënësja e gjykatës Ivana Rakoćevi.

Ky krim dënohet me të paktën 10 vjet burg.

Gjykata njoftoi se kujdestaria ishte urdhëruar për Đ.M, M.J, Đ.V, K.LJ. dhe R.B. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat