Vazhdojnë hetimet për vrasjen makabre të 20-vjeçares, dëshmia e burrit të saj mund të çojë në kapjen e autorëve

Evropë

Vazhdojnë hetimet për vrasjen makabre të 20-vjeçares, dëshmia e burrit të saj mund të çojë në kapjen e autorëve

Më: 15 maj 2021 Në ora: 20:40
Babis Anagnostopoulos dhe Karoline

Policia greke po vazhdon hetimet për vrasjen makabre të 20-vjeçares që u vra në shtëpinë e saj, në Glyka Nera, nga të dhënat e gjetura policia është në përpjekje të gjetjes së tre autorëve.

Ndihmë e rëndësishme për autoritetet duket se jepet nga piloti 32-vjeçar Babis Anagnostopoulos, partneri i Karoline, të cilin autorët e vrasjes e bënë që të mos flasë dhe e vunë në pranga.

Sipas informacionit, Anagnostopoulos pa burrin që vrau gruan e tij, kur ai po përpiqej ta dërgonte atë në dhomën e gjumit. Ai e përshkroi vrasësin si një burrë rreth 30 vjeç dhe me tipare të errëta, ndërsa jepte informacion në lidhje me ngjyrën e syve dhe flokëve të tij.

Sipas dëshmisë së pilotit 32-vjeçar, dy autorët e tjerë ishin të gjatë, të hollë dhe të veshur me të zeza. Autori i dyshuar mbante një revole argjendi dhe tjetri një pistoletë të zezë. Në çdo rast, policia greke mbështetet në të gjithë ndihmën që mund të marrë nga partneri i Karolinës, i cili është jashtëzakonisht i gatshëm të sigurojë aq informacion sa di, pavarësisht nga gjendja e tij shumë e dobët psikologjike.

Duket gjithashtu se shpërblimi prej 300 000 euro për të gjetur autorët, por edhe gatishmëria e qytetarëve për të ndihmuar në zbardhjen e çështjes ka bërë që shumë njerëz të kontaktojnë policinë për të paraqitur informacione që ata kanë vërejtur dhe i konsiderojnë të rëndësishme. Sidoqoftë, askush ende nuk e di nëse ka dalë ndonjë informacion i saktë nga ky vëllim tregimesh që do të ndihmojë me të vërtetë policinë për të finalizuar siç duhet operacionin.

Në të njëjtën kohë, policia po monitoron të gjitha kamerat e sigurisë të instaluara në shtëpi dhe dyqane në zonë për të zbuluar aktivitetet e dyshimta. Ekziston një video mikroskopike, e cila tregon disa njerëz të paidentifikuar.

Informacion i dobishëm mund të merret gjithashtu nga ADN-ja që mund të grumbullohet nga flokët, djersa dhe gjetjet e tjera të mbledhura nga papafingo, në të cilën ndodhi vrasja.

Sipas informacionit, policia ka arritur në disa konkluzione se ku duhet të përqendrohen hetimet, pasi studiuan rreth 300 raste të vjedhjeve të dhunshme. Policia dyshon se autorët janë persona me precedent kriminal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat