COVID-19 në Greqi, ulen shifrat e infektimeve, regjistrohen 50 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Evropë

COVID-19 në Greqi, ulen shifrat e infektimeve, regjistrohen 50 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Më: 16 maj 2021 Në ora: 17:46
Foto ilustrim

Situata e COVID-19 në Greqi, vijon ende të jetë e rënduar.

Mediat greke shkruajnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.262 raste të reja, ndërsa nga krahu tjetër, nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin 50 qytetarë.

Shqetësuese është dhe numri i personave të intubuar në spitalet e Greqisë.

Sipas raportimeve, deri më tani, në të gjitha spitalet e vendit ndodhen të shtruar në intubim 656 qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat