​Përmbytjet në veri të Italisë - një lumë baltë përmbyti rrugët - pamjet tmerruese

Evropë

​Përmbytjet në veri të Italisë - një lumë baltë përmbyti rrugët - pamjet tmerruese

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 19:25
Itali

Përmbytje në pjesë të ndryshme të botës, zjarre të papara në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Rusi - ne kemi qenë dëshmitarë të gjithë kësaj në javët e fundit ... Një pjesë e Italisë tani po lufton me përmbytjet.

Moti ekstrem ka goditur Italinë veriore pasi stuhitë goditën liqenin Como, një destinacion turistik shumë i njohur.

Një video që po qarkullon në mediat sociale tregon një lumë të mbushur me baltë që përmbyt rrugët me forcë të madhe ...

Disa dhjetëra njerëz, sipas informacionit aktualisht në dispozicion, u evakuuan pasi vendet përreth liqenit u goditën nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet.

Përmbytjet vijnë pas zjarreve që shkatërruan Italinë e Jugut gjatë fundjavës dhe ishin veçanërisht shkatërruese në Sardenjë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat